Return to scfootballstats.com Home Page
***SCHSL Class 5A Varsity Football Schedules***
Class 5A Region I: Hillcrest | JL Mann | Mauldin | TL Hanna | Woodmont
Class 5A Region II: Byrnes | Dorman | Riverside | Spartanburg | Wade Hampton (G)
Class 5A Region III: Boiling Springs | Clover | Fort Mill | Gaffney | Nation Ford
Class 5A Region IV: Blythewood | Northwestern | Ridge View | Rock Hill | Spring Valley
Class 5A Region V: Chapin | Dutch Fork | Lexington | River Bluff | White Knoll
Class 5A Region VI: Carolina Forest | Conway | Socastee | St. James | Sumter
Class 5A Region VII: Berkeley | Cane Bay | Goose Creek | Stratford | Wando
Class 5A Region VIII: Ashley Ridge | Fort Dorchester | Stall | Summerville | West Ashley
*
***SCHSL Class 4A Varsity Football Schedules***
Class 4A Region I: Easley | Pickens | Travelers Rest | Walhalla | Westside
Class 4A Region II: Eastside | Greenville | Greenwood | Greer | Laurens
Class 4A Region III: Catawba Ridge | Indian Land | Lancaster | South Pointe | York
Class 4A Region IV: AC Flora | Dreher | Irmo | Lugoff-Elgin | Richland Northeast | Westwood
Class 4A Region V: Aiken | Airport | Midland Valley | North Augusta | South Aiken
Class 4A Region VI: Darlington | Hartsville | Myrtle Beach | North Myrtle Beach | South Florence | West Florence | Wilson
Class 4A Region VII: Beaufort | Bluffton | Colleton County | Hilton Head Island | James Island | May River
*
***SCHSL Class 3A Varsity Football Schedules***
Class 3A Region I: Belton Honea-Path | Daniel | Pendleton | Seneca | Wren
Class 3A Region II: Berea | Blue Ridge | Carolina | Palmetto | Powdersville | Southside
Class 3A Region III: Broome | Chapman | Clinton | Emerald | Newberry | Union County | Woodruff
Class 3A Region IV: Chester | Fairfield Central | Keenan | Lower Richland | Mid-Carolina
Class 3A Region V: Brookland-Cayce | Fox Creek | Gilbert | Orangeburg-Wilkinson | Strom Thurmond | Swansea
Class 3A Region VI: Camden | Crestwood | Lake City | Lakewood | Manning | Marlboro County
Class 3A Region VII: Aynor | Dillon | Georgetown | Loris | Waccamaw
Class 3A Region VIII: Academic Magnet | Battery Creek | Bishop England | Hanahan | North Charleston | Oceanside
*
***SCHSL Class 2A Varsity Football Schedules***
Class 2A Region I: Abbeville | Christ Church | Crescent | Liberty | Ninety Six | West-Oak
Class 2A Region II: Blacksburg | | Chesnee | Landrum | Legion Collegiate | St. Joseph |
Class 2A Region III: Andrew Jackson | Buford | Central | Cheraw | Chesterfield | | North Central
Class 2A Region IV: Batesburg-Leesville | Columbia | Eau Claire | Gray Collegiate | Newberry | Saluda
Class 2A Region V: Barnwell | Edisto | Pelion | Silver Bluff | Wade Hampton (H)
Class 2A Region VI: Burke | Lake Marion | Phillip Simmons | Ridgeland-Hardeeville | Timberland | Woodland
Class 2A Region VII: Andrews | Kingstree | Latta | Lee Central | Marion | Mullins
*
***SCHSL Class A Varsity Football Schedules***
Class A Region I: Calhoun Falls | Dixie | McCormick | Southside Christian | Ware Shoals | Whitmire
Class A Region II CA Johnson | Great Falls | Lamar | Lewisville | McBee
Class A Region III Blackville-Hilda | Calhoun County | Denmark-Olar | Hunter-Kinard-Tyler | North | Ridge Spring- Monetta | Wagener-Salley | Williston-Elko
Class A Region IV: Carvers Bay | CE Murray | East Clarendon | Hemingway | Scotts Branch
Class A Region V: Green Sea Floyds | Hannah-Pamplico | Johnsonville | Lake View | Timmonsville
Class A Region VI: Allendale-Fairfax | Bamberg-Ehrhardt | Bethune Bowman | Branchville | Estill |
Class A Region VII: Baptist Hill | Charleston Math & Science | Cross | Military Magnet | St. Johns | Whale Branch